Ogrodzenia akustyczne bariery foniczne

Ogrodzenia akustyczne Akustyczne ogrodzenia redukujące hałas z zewnątrz

photo

Ekrany akustyczne zewnętrzne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są powszechnie stosowane w domach i biurach od ponad 40 lat. Stały się również koniecznością w budynkach komercyjnych, zwłaszcza na uniwersytetach, gdzie zanieczyszczenie dźwiękiem stanowi problem. Ogrodzenia stanowią różnicę pomiędzy komfortem pracowników a głośną, irytującą paplaniną studentów i wykładowców. Istnieją różne rodzaje ogrodzeń wykonanych z różnych materiałów.

Parawany dźwiękochłonne stawka

Dźwiękoszczelne ogrodzenia akustyczne dobrze sprawdzają się w redukcji hałasu. Izolacja akustyczna domu lub biura składa się z dwóch elementów: bariery dźwiękochłonnej i dachu lub ściany pochłaniającej hałas. Większość z tych barier dźwiękochłonnych odbija większość hałasu zewnętrznego z powrotem do ich wewnętrznych źródeł.

Parawan dźwiękochłonny

Ogrodzenia drewniane są wykorzystywane do tworzenia bariery dźwiękowej w różnych sytuacjach. Ogrodzenia drewniane można zobaczyć w wielu miejscach publicznych, takich jak parki, szkoły, centra miast, otwarte przestrzenie, a nawet prywatne domy mieszkalne. W USA jest wielu producentów, którzy wytwarzają różne rodzaje ogrodzeń akustycznych z drewna, w tym z winylu, aluminium, drewna i stali. Szeroka gama rozmiarów i materiałów jest dostępna w ogrodzeniach drewnianych.

Ogrodzenie głośny drogocenność

Popularne są ogrodzenia akustyczne wykonane z winylu. Ogrodzenia te mogą być zaprojektowane tak, aby tworzyły barierę dźwiękową lub działały jedynie jako dyfuzor dźwięku. Niektóre ogrodzenia winylowe mają fabrycznie przygotowany system łączenia, co ułatwia instalację i montaż. Niektóre ogrodzenia akustyczne mają elastyczny system łączenia, który pozwala na dostosowanie wydajności do konkretnych wymagań. Jeśli mieszkają Państwo na terenie, gdzie jakość dźwięku stanowi poważny problem, wówczas lepiej wybrać ogrodzenie winylowe ze sztywnym systemem łączenia.

Drewno jest kolejnym popularnym wyborem dla ogrodzeń dźwiękoszczelnych. Choć technicznie nie są to ogrodzenia, są to po prostu stylowe ogrodzenia zaprojektowane, aby dodać piękna i charakteru ogrodowi, podwórku lub gospodarstwu. Akustyczne ogrodzenia drewniane są konstruowane poprzez cięcie cienkich kawałków drewna do rozmiaru siatki, która jest umieszczona pomiędzy dwoma przeciwległymi ścianami. Ten typ ogrodzenia jest wystarczająco wytrzymały, aby przetrwać trudne warunki pogodowe. Wadą tego typu ogrodzenia jest to, że może ono nie komponować się dobrze z krajobrazem i dlatego musi być zamaskowane.

Aluminium jest kolejnym popularnym wyborem dla ogrodzeń akustycznych. Ogrodzenia te mają lekką aluminiową powierzchnię, co sprawia, że są łatwe w instalacji i naprawie. Ponadto, lekka powierzchnia aluminium zmniejsza potrzebę ciężkiej bramy lub domku bramowego do instalacji i konserwacji.

Parawan foniczne należność

Istnieją również firmy, które oferują instalację ogrodzeń akustycznych z kontrolą hałasu wraz z innymi powiązanymi usługami, takimi jak kształtowanie krajobrazu, usuwanie śniegu, kontrola hałasu itp. Firmy takie jak Acoustic Edge, Edensor, Ironwood, High Class Fence, Medirel, Plazas, itp. produkują różne produkty do redukcji hałasu. Wielu popularnych producentów, takich jak Energy-Sense, Hunter Douglas, Triton, ESI, itp. wprowadza na rynek produkty przeciwhałasowe.

Bieżąca woda może zmniejszyć ilość białego szumu w otoczeniu. Bieżąca woda wprawdzie redukuje hałas uliczny, ale, co ważniejsze, nie eliminuje go. Dlatego też, jeśli nie chcesz, aby przeszkadzał Ci hałas uliczny, zainstaluj odpowiedni system bieżącej wody. Skuteczna jest kontrola hałasu poprzez ogrodzenia z elementami białego szumu. Nie można jednak powiedzieć, że sam biały szum wystarczy, aby zredukować hałas uliczny.

Zaleca się stosowanie kombinacji dwóch lub więcej rodzajów urządzeń przeciwhałasowych. Istnieją panele z powierzchnią odbijającą i takie, które nie mają powierzchni odbijającej. Istnieją również panele, które są wykonane z powierzchni odblaskowej i ogrodzenia metalowe, które również nie mają odbicia. Ten ostatni typ ma większy wpływ na zmniejszenie hałasu niż pierwszy typ. Jedyną wadą jest to, że nie można łatwo zobaczyć panele podczas jazdy w nocy. Jednak większość z nich posiada funkcję zdalnego podglądu, która ułatwia lokalizację i instalację paneli tam, gdzie są potrzebne.

Ekrany dźwiękowe transportowe

Inną opcją jest zainstalowanie materiałów akustycznych do ogrodzenia. Systemy ogrodzeń z materiałów akustycznych redukują hałas poprzez wykorzystanie fal dźwiękowych, które odbijają się od otaczających powierzchni i tworzą dźwiękoszczelną barierę. Hałas przechodzącego ruchu jest zatem zmniejszona i ilość czasu, że trzeba będzie przygotować kawę przed pójściem do pracy lub uczestniczyć w spotkaniach jest zmniejszona. Niektóre z systemów redukcji hałasu zawierają również inne funkcje, takie jak płetwy antywibracyjne, worki antystatyczne, uszczelki przeciwdeszczowe i tak dalej.

Jeśli Twój dom posiada piwnicę, możesz również użyć materiałów akustycznych do swoich ogrodzeń. Piwnice są czasami podatne na gromadzenie się wilgoci, a ponieważ wilgoć może przenikać do środowiska zewnętrznego, wilgotny obszar pod drewnianym płotem może powodować znaczne obniżenie poziomu hałasu. Użycie materiałów dźwiękoszczelnych wzdłuż obwodu piwnicy wyeliminuje ten problem. Następnie można wzmocnić swój fundament i drewniane ogrodzenie, aby zapobiec dalszej penetracji wody. W ten sposób można cieszyć się przestrzenią piwnicy, nawet jeśli jest ona otoczona wilgocią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.