Odzyskiwanie danych jako wybór firm po utracie danych.

Odzyskiwanie danych Ile kosztuje odzyskiwanie danych?

Poszukując usług odzyskiwanie danych z dysku Poznań, prawdopodobnie zastanawiasz się, ile one kosztują. Podczas gdy niektórzy klienci mają tylko kilka gigabajtów lub jeden plik czy folder, inni mają dwa terabajty lub więcej. Odzyskiwanie danych może być kosztowne, ale koszty pozostają takie same, nawet gdy mamy do czynienia z niewielkimi ilościami danych. Oto kilka czynników, które wpływają na koszt usług odzyskiwania danych. Po pierwsze, co to jest tabela alokacji plików? Jest to struktura pliku, która wyjaśnia, ile danych jest przechowywanych w danym urządzeniu pamięci masowej.

Odzyskiwanie danych zależy od tabeli alokacji plików

W większości przypadków problem dotyczy tabeli alokacji plików, ale nadal można je odzyskać z dysku twardego. Pliki są przechowywane w dwóch miejscach: sam plik i informacje o nim. System Windows używa tabeli alokacji plików do śledzenia wszystkich plików przechowywanych na dysku twardym. Przypomina to spis treści książki, a pliki są jak strony w książce. Oto jak to działa.

Po pierwsze, należy wiedzieć, jakiego systemu plików używa urządzenie pamięci masowej. Systemy plików są głównym mechanizmem zarządzania danymi na urządzeniach pamięci masowej. Określają one sposób przydzielania danych do różnych lokalizacji i są odpowiedzialne za obsługę danych na najniższym poziomie. Na szczęście systemy plików są elastyczne, co oznacza, że można je dostosowywać do różnych typów urządzeń pamięci masowej. Wiedza na temat systemu plików używanego przez urządzenie ułatwi wybór oprogramowania do odzyskiwania danych, które będzie działać prawidłowo.

Tablice alokacji plików są przechowywane w systemie plików FAT i opisują zależności między zawartością plików. Niezależnie od tego, czy jest to dysk twardy, czy karta pamięci flash, system ten przechowuje informacje o pliku. Jeżeli plik zostanie usunięty, system plików usuwa katalog dysku twardego, ale pozostawia dziennik i obszar danych w stanie nienaruszonym. Jeżeli zarówno dziennik systemu plików, jak i twarde łącze pliku zostały usunięte, szanse na odzyskanie danych są niewielkie.

Po zakończeniu procesu formatowania nazwa pliku i jego rozmiar zostają zachowane. Jednak pofragmentowany plik nie ma szans na odzyskanie swojej oryginalnej nazwy. Nazwa pliku również nie jest odzyskiwana, ponieważ nowy uberblok zastępuje stary. Plik jest następnie ponownie zapisywany w nowej lokalizacji na dysku. Jeżeli plik jest pofragmentowany lub był usuwany zbyt wiele razy, jest bardziej prawdopodobne, że nie będzie można go odzyskać.

Umożliwia odzyskanie usuniętych plików

Istnieje kilka sposobów odzyskiwania usuniętych plików. Niektóre z nich wymagają zaawansowanych umiejętności technicznych, a inne nie. Użycie odpowiedniego programu do odzyskiwania danych ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania dalszym uszkodzeniom danych. Metody te różnią się szybkością działania, od minut do godzin, i wszystkie mają swój własny zestaw ograniczeń. W zależności od ilości posiadanych informacji proces odzyskiwania może trwać od kilku minut do kilku godzin. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaka metoda odzyskiwania danych jest najlepsza dla Twoich potrzeb.

Oprogramowanie umożliwia wyszukiwanie określonych typów plików, rozszerzeń plików lub plików według nazwy. Obsługuje odzyskiwanie zarówno z dysków twardych, jak i kart pamięci. Umożliwia również wstrzymanie procesu odzyskiwania i odzyskiwanie plików w razie potrzeby. Program obsługuje systemy Windows 10, Vista, XP i komputery Mac. Może odzyskiwać usunięte pliki z dysków twardych, kart pamięci i nie tylko. Oprogramowanie ma intuicyjny interfejs i można z niego łatwo korzystać. Po zainstalowaniu programu można rozpocząć wyszukiwanie.

Po wybraniu programu do odzyskiwania danych można rozpocząć proces skanowania. Po zakończeniu skanowania program wyświetli listę plików, które zostały zlokalizowane w systemie. Możesz wybrać określone pliki lub foldery do skanowania. Można również ustawić program do skanowania usuniętych plików w określonej lokalizacji. Po zakończeniu procesu skanowania można wybrać pliki, które mają zostać odzyskane. Jeśli nie chcesz kupować programu, możesz pobrać jego wersję próbną.

Jeśli przypadkowo usunąłeś plik lub przypadkowo sformatowałeś dysk, najlepszym rozwiązaniem jest program do odzyskiwania plików. Oprogramowanie to skanuje zarówno dyski wewnętrzne, jak i zewnętrzne, a nawet może odzyskać pliki utracone w wyniku nieoczekiwanego zamknięcia, awarii systemu lub infekcji wirusowej. Obsługuje on systemy Windows 2000 i XP, a nawet może skanować dysk startowy. W przypadku korzystania z oprogramowania do odzyskiwania plików najlepiej jest wyświetlić podgląd plików przed ich przywróceniem.

Przypadkowe usunięcie pliku to częsta przyczyna utraty danych. Ludzie często przypadkowo naciskają przycisk „Usuń”, gdy przypadkowo usunęli ważny plik. Aby uniknąć ryzyka utraty cennych danych, najlepiej przed usunięciem wszystkich ważnych plików utworzyć ich kopię zapasową. Oczywiście należy korzystać wyłącznie z aplikacji, która odzyskuje utracone pliki zarówno z wewnętrznego, jak i zewnętrznego systemu plików. Jeśli masz problemy z odzyskiwaniem usuniętych plików, pobierz bezpłatną wersję próbną oprogramowania, aby sprawdzić jego działanie.

Może naprawić uszkodzone urządzenie pamięci masowej

Uszkodzone urządzenie pamięci masowej można naprawić na kilka sposobów. Za pomocą Narzędzia dyskowego można sprawdzić, czy na dysku nie ma błędów, nadmiarowej alokacji ekstentów i uszkodzonych plików. Większość z tych plików ma aliasy w folderze DamagedFiles, w którym można je znaleźć i zastąpić. Jeżeli dysk twardy nie działa, przyczyną problemu może być płyta główna komputera. Istnieją jednak sposoby na naprawę płyty PC.

Jedna z metod polega na podgrzaniu dysku twardego i uderzeniu w niego. Może to uwolnić głowice od wiązań. Jeśli to nie zadziała, konieczne może być ponowne sformatowanie dysku twardego. Jeśli trzeba będzie ponownie zainstalować system Windows, konieczne będzie użycie innego dysku twardego. Profesjonalna firma zajmująca się odzyskiwaniem danych może naprawić dysk twardy i doradzić plan tworzenia kopii zapasowych. Jeśli jednak nie można znaleźć odpowiedniego planu tworzenia kopii zapasowych, może to być tylko rozwiązanie tymczasowe.

Naprawiając urządzenie pamięci masowej USB, należy najpierw ustalić, czy napęd jest całkowicie martwy lub uszkodzony. Martwe napędy i pęknięte obudowy nie łączą się z systemem zasilania komputera i mogą powodować wyświetlanie kilku komunikatów o błędach. Komunikaty te mogą pomóc w zrozumieniu, że należy włożyć napęd, ale mogą też być niestandardowe. Niektóre popularne komunikaty o błędach to: „Proszę włożyć dysk do napędu wymiennego” lub „USB nie rozpoznaje urządzenia”. Uszkodzenia fizyczne, takie jak uszkodzenie spowodowane odpryskiem, mogą wymagać przesłania dysku do laboratorium w celu naprawy elektrycznej.

Zwykle dyski twarde pracują w temperaturze od 5 do 50 stopni Celsjusza. Nowsze dyski twarde mogą osiągać temperaturę 60 stopni. Przegrzanie dysku twardego może spowodować uszkodzenie danych i błędy odczytu. Ponadto może spowodować przegrzanie komputera lub laptopa, co może doprowadzić do uszkodzenia dysku twardego. Ponadto wysoka temperatura może spowodować awarię płytek drukowanych, co uniemożliwi odzyskanie danych. Nadal można jednak użyć formatowania do naprawy dysku twardego, ale nie gwarantuje to odzyskania danych.

Jest trudny w użyciu

Prawdopodobnie próbowałeś już szukać w Internecie informacji na temat odzyskiwania danych, ale z rozczarowaniem odkryłeś, że zostałeś zasypany bezużytecznymi poradami. Wiele „instruktażowych” filmów wideo nie jest wiarygodnych i może stanowić złą radę. Wiele z tych filmów nie tylko nie zawiera prawdziwych instrukcji, ale często nie ma w nich informacji kontaktowych i brakuje kontroli jakości. Przed użyciem oprogramowania do odzyskiwania danych należy zapoznać się z następującą mądrością ludową: Nie należy uderzać w dysk twardy, zamrażać go ani zdejmować pokrywy. Wszystkie te czynności mogą potencjalnie uszkodzić dane, dlatego najlepiej jest unikać mądrości ludowych.

Podczas pierwszej instalacji oprogramowania do odzyskiwania danych na komputerze lub telefonie komórkowym należy upewnić się, że jest ono zgodne z systemem operacyjnym komputera. Po pobraniu oprogramowania należy je zainstalować przy użyciu płyty CD/DVD lub napędu komputerowego. Po zainstalowaniu oprogramowania należy wybrać język i preferencje. Po wyrażeniu zgody na warunki instalatora oprogramowania rozpocznie się proces skanowania. Następnie należy nacisnąć przycisk Zakończ, aby zakończyć instalację.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]